Pasje i zainteresowania

Pasje i zainteresowania

Dawid Rydzyński, klasa IIIa

Gdy miałem 7 lat, tata zabrał mnie na pierwszy trening judo. Strasznie się opierałem, ale ostatecznie było warto. Pierwszym moim sukcesem było zajęcie 3. miejsca w zawodach z okazji Dnia Dziecka w 2010r. cztery lata później reprezentowałem Polskę na zawodach w Kroměříž (Czechy). Niestety niezbyt dobrze mi poszło. Później też nie bywało kolorowo. Na zawodach zdarzało się po wygranej pierwszej trudnej walce, przegrywałem w drugiej z niedoświadczonym zawodnikiem. To spowodowało, że nie chciałem dłużej trenować judo. Jednak tata bardzo mnie zachęcał i często mówił cierpliwości, a będziesz widział efekty. Nie pomylił się. Z czasem zacząłem wygrywać zawody. Najpierw 2. potem 1. miejsce w zawodach ogólnopolskich. Judo nauczyło mnie cierpliwości i wytrwałości.


Jakub Waszkiewicz, klasa IIIb

Nazywam się Jakub Waszkiewicz, uczęszczam do klasy II b gimnazjum, a moją pasją jest młodzieżowa drużyna pożarnicza przy OSP Wyszyna, do której należę już 3 lata. W straży jeździmy na zawody strażackie, chodzimy też na obowiązkowe zebrania. Organizujemy wigilie strażackie, a w okresie wielkanocnym nasza jednostka czuwa przy Grobie Pańskim.

Przed zawodami ćwiczymy ciężko. Bierzemy również udział w szkoleniach pierwszej pomocy. Bardzo lubię należeć do młodzieżowej drużyny pożarniczej, ponieważ myślę, że też zostanę kiedyś prawdziwym strażakiem.


Marek Majewski, klasa IIIb

Nazywam się Marek Majewski, uczęszczam do klasy IIb gimnazjum, a moją życiową pasją jest narciarstwo. Jeżdżę na nartach od 7 lat i naprawdę polecam ten sport, ponieważ  
może go uprawiać każdy, bez względu na wiek. W narciarstwie najbardziej podobają mi się szybkość, wolność i piękne krajobrazy. Szusowałem w wielu miejscach, ale moim ulubionym są stoki we Włoszech. Najdłuższa trasa, jaką kiedykolwiek pokonałem, wyniosła 8 km w Peio.  Moim ulubionym sportowcem jest Kamil Stoch.

 


Dorota Maciejewska, klasa VIIb

Moje Hobby? Fotografia.
Fotografia to dla mnie nie jest tylko hobby, ale również zabawa i wszystko co sprawia mi przyjemność. Robienie zdjęć to okazja do uchwycenia nie rzeczy, lecz momentów. Według mnie to one w życiu liczą się najbardziej, bo przecież nigdy nie powtórzy się drugi raz ta sama chwila. Poprzez fotografię staram się zatrzymywać ze sobą wszystkie wspaniałe momenty, które po czasie będę mogła obejrzeć, przypomnieć sobie i znów się z nich cieszyć.

Oto kilka zdjęć zrobionych przeze mnie.


Natalia Maraszek klasa VIIb

Moją pasją jest taniec i śpiew. Mogę to robić bez przerwy!

Od dwóch lat uczęszczam na zajęcia do Zespołu Pieśni i Tańca ””Wisła” Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, który powstał jesienią 1995 roku. W ferie zimowe tydzień czasu spędziłam właśnie na zgrupowaniu z Zespołem. W czasie pobytu mieliśmy intensywne warsztaty taneczne i wokalne. Zajęcia te odbywały się z naszym instruktorem tańca i śpiewu, ale dodatkowo mieliśmy warsztaty aktorskie z absolwentem wydziału aktorskiego oraz z Panem Vołodią, kierownikiem Zespołu Ludowego z Ukrainy. Podsumowaniem naszego obozu był koncert, z którego zdjęcia wysyłam poniżej. Moja grupa ma za sobą już 5 koncertów. Są 3 grupy: najmłodsza, średnia i najstarsza. Ja należę do najmłodszej, lecz we wrześniu mam przejść do średniej. Oprócz zainteresowania folklorem, tańczę i śpiewam także do muzyki w stylu pop. Tańczę też nowoczesnym stylem: ””shuffle dance”, którego nauczyłam się sama już ponad rok temu.


Weronika Rogala, klasa VIIb

Moją pasją jest aktorstwo. Interesuję się tym od najmłodszych lat. Już w przedszkolu uwielbiałam występować przed publicznością. Od 4 klasy uczęszczałam na zajęcia koła teatralnego w Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku. Wielokrotnie pokazywaliśmy przedstawienia dla społeczności szkolnej jak również dla mieszkańców Płocka. Od 2 lat należę do teatru ,,Wici” prowadzonego przez Młodzieżowy Dom Kultury. Spotykamy się co piątek i rozwijamy ,,warsztat teatralny”. Podczas ferii i wakacji uczestniczymy w warsztatach z improwizacji, dubbingu prowadzonych przez aktorów. Rok temu pokazywaliśmy przedstawienie, pt. ,,Tancerka”.

Obecnie pracujemy nad komedią, pt. ,,Spadek”. W tej sztuce wcielam się w rolę zakonnicy. Premiera odbędzie się na wiosnę.

Chciałabym kontynuować naukę, która będzie rozwijała moje zainteresowania a w przyszłości być może uda mi się zostać aktorką.


Szymon Wysocki, klasa IIa gimnazjum

Nazywam się Szymon, jestem uczniem klasy 2 a. Moim hobby jest pływanie jachtem. Bardzo lubię podziwiać okolice i brzegi jeziora  Melaren w Szwecji. Jest tam kilka pięknych wysp. Ciekawe są też zatoczki. W zaroślach przybrzeżnych można dostrzec różne zwierzęta, takie jak np. kormorany.
Umiem sterować jachtem, znam węzły, potrafię cumować. Na jachcie jest dużo różnych urządzeń, które trzeba poznać i wiedzieć, np. jak korzystać ze stoperów, jak rozwinąć maszt, jak zarzucać kotwicę, umieć używać rumpel itd. Podczas pływania konieczne jest przestrzeganie zasad, np.: pierwszeństwa na torze wodnym, ważna jest znajomość oznakowania nawigacyjnego, różnych znaków wodnych. Trzeba umieć udzielać pierwszej pomocy. Należy też wiedzieć, jak pływać na szlakach. Trzeba znać węzły: kotwiczny, ratowniczy, holowniczy itd. Najważniejsze jest umieć wezwać pomoc w  razie zagrożenia. Wzywa się pomocy na różne sposoby: radiotelefoniczny sygnał, wystrzelenie rakiety spadochronowej lub rakiety wyrzucającej tzw. czerwone gwiazdy, natomiast trzecim sygnałem jest barwny znak – wylewa się specjalny barwnik, który zabarwia wodę na pomarańczowo w dużym promieniu od jachtu. Jest jeszcze sygnał widoczny z powietrza – to kwadratowe lub prostokątne pomarańczowe płótno z czarnym  kołem  i kwadratem. Jest też ważna zasada: na statku słuchamy kapitana jachtu, a druga: powinno się pływać jachtem  z kimś, a nie samotnie.

Szczerze polecam książkę pod tytułem  ,,Żeglarz jachtowy” autorstwa Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego.