Klasy

Klasy

II a

Klasa II a to grupa wesołych i bardzo zdolnych dzieci, które są chętne do pracy oraz działania. Od początku roku szkolnego dzieci systematycznie poznają litery, cyfry, uczą się głoskować, czytać i liczyć. Pięknie malują, śpiewają, recytują wiersze. Uczniowie tej klasy biorą udział w wydarzeniach szkolnych i różnorodnych aktywnościach.

Co najbardziej lubią robić? Oczywiście bawić się.  Najczęstsze zabawy: budowanie z klocków, układanie puzzli, zabawa w „ kotka” lub „sklep”. Uczniowie „sprzedają” różne towary, często stosują handel wymienny (ciastka za czekoladę), lubią też przeliczać pieniądze. Obroty są tak wysokie, że klasowy bank papierowych monet ma trudności z zaspokojeniem wszystkich potrzeb finansowych. Liczenie pieniędzy to doskonała okazja do nauki dodawania i odejmowania. Nie ma lepszych liczmanów niż monety czy banknoty.

Dzieci codziennie uczą się samodzielności i zaradności, z każdym dniem stają się dojrzalsze. Ich relacje społeczne coraz częściej nacechowane są empatią, co pozwala budować zręby przyjaźni. Postępy dzieci są powodem satysfakcji dla wychowawcy i rodziców.

Wychowawczyni:  Justyna Bończuł

 

VIIIA

Klasa VIII A to grupa uczniów niezwykle ciekawa życia, pełna energii, dążąca do sukcesów. 

Rozmawiając z uczniami tej klasy, można zauważyć, że chętnie ze sobą przebywają, rozmawiają, współpracują.  Są grupą zintegrowaną do tego stopnia, że poza szkołą obchodzą wspólnie swoje święta, np. urodziny.

To uczniowie ambitni, o czym świadczą ich wyniki nauczania, a także udział w różnych konkursach.

Każdy z moich Wychowanków jest unikatowym „egzemplarzem”, z którym współpraca jest przygodą.

Tak o sobie napisali:

„Nasza klasa super sprawa

i nauka i zabawa

trochę śmiechu, trochę wrzawy

tu są nasze ważne sprawy.

Czas nam płynie zawsze miło 

raz w teatrze, raz na pizzy

Dzięki wszystkim tym wypadom

staliśmy się bardzo bliscy.

Co nas łączy?

Cyfra 7 i alfabetu litera pierwsza

bo przecież 7A jest najfajniesza”

Wychowawczyni: Dorota Krzeska

VIIIb

Klasa VIII b, którą mam przyjemność uczyć, jest niesamowicie sympatycznym oddziałem. To grupa ludzi, którzy wprowadzają  pozytywną atmosferę, są przyjacielscy i chętni do pomocy. Dobrze czują się w swoim towarzystwie, więc i ja dobrze się przy nich czuję. Potrafią zaskoczyć swoim dobrym sercem i bezinteresownie przygotować niespodziankę , która sprawia, że cały dzień jest radośniejszy. Nieco marudzą przy pracach domowych, ale starają się być pilni i systematyczni. Dbają o siebie nawzajem. To 20 uczniów i uczennic, którzy są zżyci ze sobą, co uwidacznia się  zwłaszcza w trakcie szkolnych wycieczek oraz wszelakich uroczystości. Lubię ich za to, że są – tak po prostu.

Wychowawczyni: Iwona Szymańska – Kijek

IIIa Gimnazujum

W klasie 3a jest 20 dzieci: 8 chłopców i 12 dziewczynek. Uczniowie tej klasy są zgrani i mogą na siebie liczyć. Widoczne jest to, iż nikt nie złamie ich przyjaźni, ani nie zrazi do siebie.

Jest to również bardzo utalentowana klasa. Każdy potrafi śpiewać, grać na jakimś instrumencie, bądź tańczyć. Niestraszne jest im żadne wyzwanie. Mało tego – Oni jeszcze się w nim wyróżnią. Na corocznej „Cecyliadzie” już dwa lata z rzędu zajęli miejsce na podium, łącznie ze zdobyciem statuetki VOX Stanislaum – szkolnego wyróżnienia dla najlepszego występu.

Ich talenty dotyczą także nauki. Średnia klasy zawsze plasuje ich w szkolnej czołówce. 

Są bardzo mili, uprzejmi i, przede wszystkim, pełni radości.

Wychowawca: Sławomir Pajewski

IIIb Gimnazjum

Klasa III b liczy czternaścioro uczniów. To grupa różnorodna i nietuzinkowa. Lubi zdobywać wiedzę
i angażować się w życie szkoły. Otwarci na innych, niezwykle towarzyscy, pomocni, z sercem na dłoni. W różnorodności stanowią jednak jedność, w myśl powiedzenia:  Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. I choć czasem – jak to bywa z młodymi żywiołowymi ludźmi – są z nimi drobne problemy wychowawcze, to rekompensują je swoją otwartością i mimo wszystko życzliwością.

Wychowawca klasy – p. Aleksandra Bartosiak

Absolwenci klasy IIIa Gimnazjum – 2017/2018

Klasę 3a tworzą uczniowie o zróżnicowanych talentach i zainteresowaniach. Niektórzy z nas oddają się pasji muzycznej, inni zaś spełniają się w roli aktora. Nie brakuje między nami wspaniałych tancerzy i sportowców. Śpiewamy w chórze szkolnym, bierzemy  udział w akcjach charytatywnych, uczestniczymy w licznych kołach zainteresowań i konkursach. Wycieczki, przedstawienia teatralne, lekcje muzealne, rajdy, warsztaty językowe – to wszystko także współtworzy naszą szkolną rzeczywistość. 

Aktywność i rozwój – te słowa najlepiej charakteryzują naszą klasę.
Najbardziej jesteśmy dumni z naszego kolegi, który jest ogólnopolskim mistrzem judo.
Oprócz osiągnięć indywidulanych możemy pochwalić się wspólnymi sukcesami, m.in. główną nagrodą w konkursie plastycznym organizowanym przez Muzeum Mazowieckie w Płocku.

Ponadto, tworzymy zżytą grupę i każdy może liczyć na pomoc, zrozumienie, czy chociaż dobre słowo.

Nad cała klasą: artystami, lingwistami, sportowcami, naukowcami i leniuchami pieczę sprawuje wychowawczyni – Pani Emilia Skonieczna, która w razie potrzeby ujarzmia w nas dzikie zwierzęta, za co jesteśmy jej ogromnie wdzięczni.

Absolwencji klasy IIIb Gimnazjum 2017/2018

Oto klasa 3b:

Julia Bitner, Julia Barzdo, Julia Kępczyńska, Roksana Cendlewska, Piotr Barzdo,Kacper Czaplicki, Michał Fabisiak, Jan Karaś, Kacper Kowalski, Oskar Olszewski , Emil Płocieniak, Marcin Ziemkiewicz, Bartek Zientara-po kilku zmianach klasowego składu ostatecznie stanowimy grupę trzynastu uczniów.

Jacy jesteśmy?  13 indywidualności i tyleż samo pomysłów i różnych zdań- dzięki tej różnorodności nikt z nami się nie nudzi. Stanowimy nie lada wyzwanie dla naszych nauczycieli, a zwłaszcza dla naszej wychowawczyni.

Wychowawca: Pani Agata Piekarska