Renata Cichocka

Renata Cichocka

KTO?/KIM JESTEM? Renata Cichocka

STOPIEŃ AWANSU ZAWODOWEGO nauczyciel dyplomowany

NAUCZANE PRZEDMIOTY plastyka, wiedza o kulturze, historia

ABSOLWENTKA Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy.

DODATKOWE KURSY/UMIEJĘTNOŚCI Magister historii. Studia w zakresie plastyki. Studia podyplomowe w zakresie języka polskiego, integracji europejskiej, socjoterapii i zarządzania oświatą. Egzaminator OKE. Liczne kursy dotyczące nauczania historii i języka polskiego. Opracowanie programów autorskich w zakresie socjoterapii dzieci. Prowadzenie klas o profilu europejskim i turystycznym. Nauczyciel w klasach integracyjnych. Kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży.

ZAINTERESOWANIA  historia, historia sztuki, psychologia, socjologia, turystyka.

ZAWODOWE MOTTO  ,,Dziecko chce być dobre. Jeżeli nie umie – naucz. Jeżeli nie wie – wytłumacz, jeżeli nie może – pomóż” ( Janusz Korczak)

DLACZEGO UCZĘ W STANISLAUM Napiszę krótko. Szkoła daje mi możliwość pracy jako nauczyciel plastyki, a malarstwo i  architektura to moja pasja. Tu także mogę łączyć swoje zainteresowania z wiedzą i umiejętnościami nauczyciela historii, którym jestem przede wszystkim.  Lubię także  kontakt z uczniami i nauczycielami i nie ukrywam, że ,,pojawianie się w szkole” na kilka godzin w tygodniu  jest dla mnie czasem szczególnie cennym.