Wychowawcy

Wychowawcy

Monika Kaźmierczak

Jestem wychowawcą w bursie. Zainteresowania psychologią i kurs profilaktyki uzależnień pomagają mi rozwiązywać problemy, z którymi spotykam się w pracy, zaś umiejętności manualne i zainteresowania cukiernictwem przydają się podczas warsztatów organizowanych dla młodzieży.

W życiu codziennym jestem osobą kreatywną i lubię kiedy dużo się dzieje. Staram się pokazać swoim podopiecznym w jaki sposób mogą wyrażać siebie oraz jak mogą rozwijać swoje zainteresowania.

Leszek Kowalski

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i wychowawcą w internacie związanym ze Szkołami Katolickimi od 2003 roku. 
Staram się zaszczepić wśród młodych ludzi zainteresowanie sportem, zdrowym trybem życia. By odciągnąć młodzież od komputera i komórki w wolnym czasie organizuję im zajęcia rekreacyjno – sportowe, wyjścia do kina, na mecze, imprezy miejskie. Zwracam również szczególną uwagę na kształtowanie charakteru u uczniów. Staram się otoczyć opieką wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy czują się samotni i zagubieni.

Sławomir Pajewski

W Szkołach Katolickich uczę wychowania fizycznego, toteż wychowankom internatu i bursy bardzo chętnie organizuję zajęcia sportowe: rozgrywki piłkarskie na sali gimnastycznej i boisku, a w sezonie zimowym wyjścia na lodowisko.

Wspólnie z innymi wychowawcami dbam też o rozwój społeczny i kulturalny młodzieży. Staram się poświęcić swoim podopiecznym tyle czasu i uwagi, ile każdy z nich potrzebuje. Dzięki temu atmosfera panująca w internacie i bursie jest niemal rodzinna.

s. Agnieszka

Jestem siostrą zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek. Od września 2018 r. pracuję w bursie. Z wykształcenia  jestem  pedagogiem i teologiem. Wcześniej przez wiele lat pracowałam w Przedszkolu Sióstr Pasjonistek, gdzie tworzyłam dzieciom „drugi dom”. Jestem wrażliwa na piękno, interesuję się florystyką i dekoracją wnętrz. Praca z dziećmi i młodzieżą to maja pasja. Jestem otwarta na potrzeby młodzieży, słucham uważnie i staram się pomóc. Dobro wychowanków jest dla mnie priorytetem. Bardzo  zależy mi aby  bursa była dla naszych podopiecznych miejscem bezpiecznym, przyjaznym, do którego  wraca się z radością.