Wigilia internatu i bursy

Wigilia internatu i bursy


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 34 in /home/server648396/ftp/migracja/ftp.stanislaum.pl/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 182

,,Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory. Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia…To noc wyjątkowa…jedyna i niepowtarzalna…Noc Bożego Narodzenia”.
W dniu 18 grudnia 2019 roku właśnie taka noc przyszła. Wszyscy wychowawcy bursy oraz internatu wraz z Ojcem Duchownym oraz Ks. Dyrektorem  w towarzystwie wychowanków zasiedli do wspólnego stołu.
Czekaliśmy na ten dzień cały rok.  Na dzień, w którym będziemy mogli powiedzieć sobie kilka słów wypływających z naszych serc, życzyć sobie nawzajem wielu łask, które ześle na Nas nowonarodzone Dzieciątko Jezus. Dzień, w którym czas stanie w miejscu, kiedy to będziemy dzielić się opłatkiem i  nie będzie nic ważniejszego wokół.
Każda wigilia internatu i bursy jest niezwykłym dla nas czasem, kiedy to możemy choć na chwilę zatrzymać się w codziennej bieganinie, po to, by dostrzec coś niezwykłego.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy młodzieży za czynne włącznie się w organizację tej uroczystości. Mamy nadzieję, że czas do kolejnej Wigilii minie równie szybko jak tym razem. Życzymy naszym wychowankom oraz ich rodzinom niezwykłych Świąt Bożego Narodzenia. Niech nowonarodzony Chrystus będzie Waszą radością i pomocą w odkrywaniu dobra i piękna we wszystkim tym, co zwyczajne, codzienne – naszym życiu.