CECYLIADA W SZKOŁACH KATOLICKICH W PŁOCKU
20. LISTOPADA 2017 ROKU
Relacja uczniów z wizyty w Szkole Muzycznej
Spektakl "Mały Książę"
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO
WDZIĘCZNOŚĆ I PRAWDA [FOTO]
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Zdobądź wiedzę niezbędną na studia, jakie tylko sobie wymarzysz!

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzieci zdobywają wiedzę, ale i PASJĘ do jej wykorzystania.

DOBRY START

Twoje marzenia są w zasięgu ręki!

NOWOCZESNY KAMPUS

Doskonałe warunki dla rozwoju i kreatywnego myślenia!

Arrow
Arrow
Slider
SZKOŁA PODSTAWOWA
z oddziałami gimnazjalnymi
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. św. Stanisława Kostki


STREFA UCZNIA

Wszystkie informacje dotyczące nowego roku szkolnego 2017 / 2018 znajdziecie w STREFIE UCZNIA

PRZEJDŹ DO STREFY UCZNIA

Cecyliada

Nowe miejsce, ale klimat i atmosfera szkoły pozostają te same. 20 listopada (poniedziałek) o godzinie 9.30 odbędzie się Ogólnodiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej ,,Cecyliadaˮ 2017 w płockim ,,katolikuˮ. Święta Cecylia to patronka chórzystów, lutników, muzyków,  organistów,  zespołów wokalno-muzycznych, której reminiscencja przypada właśnie w listopadzie. Z tej okazji dyrektor Szkół Katolickich w Płocku – ks. dr Artur Janicki – serdecznie zaprasza młodzież wraz z opiekunami do włączenia się w obchody tego święta. Głównym celem, który przyświeca organizacji spotkania, jest propagowanie wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zamiłowania do muzyki, w szczególności muzyki religijnej. Organizatorzy pragną umożliwić uczniom z różnych szkół i środowisk zaprezentowanie swoich talentów wokalnych w radosnej, przyjemnej atmosferze przyjacielskiego współzawodnictwa. Dodatkową atrakcją przeglądu będą gościnne występy grup muzycznych z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz zespołu Fratres, reprezentującego Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są pocztą elektroniczną na adres ngksikorz@gmail.com lub kontakt@stanislaum.pl lub faksem (pod numer 24/2612830) do 17 listopada włącznie. Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie szkoły www.stanislaum.pl.

 

„Niech wasze śpiewanie przekracza granice!” ( Jan Paweł II, Spotkanie z Federacją Pueri Cantores, Rzym 1993)

PLIKI DO POBRANIA

PlikData dodaniaRozmiar pliku
pdf Cecyliada 2017 - szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy [POBIERZ]Listopad 10, 2017 7:44 pm 785 KB

NASZ PATRON

Św. Stanisław Kostka

Ad maiora natus sum – do wyższych rzeczy jestem stworzony, takie motto życiowe św. Stanisława nie oznaczało z pewnością ziemskiej popularności, zabiegania o ludzkie uznanie ale twardą walkę ze sobą i z przeciwnościami, które zagrażały jego życiowemu powołaniu - pragnieniu oddania wszystkiego Jezusowi. Święty odniósł sukces dzięki silnemu i zdecydowanemu charakterowi oraz otwartemu sercu, w którym Bóg mógł objawić moc swojej łaski.

Poznaj życie Świętego Stanisława