Spotkanie z Żołnierzem Wyklętym

Spotkanie z Żołnierzem Wyklętym

Dn. 5 marca 2020r. w naszej szkole gościliśmy p. Czesława Hajduka- Świadka Historii. Podzielił się z uczniami Naszego Liceum ciekawymi wspomnieniami z trudnych lat komunizmu w Polsce. Już będąc dzieckiem współpracował z AK jako łącznik. W okresie stalinizmu mając 17 lat trafił do więzienia- jako wróg komunizmu, gdzie przebywał ponad 4 lata. Pan Hajduk opowiadał o swoich przeżyciach i starciach z władzą PRL-u. Była to dla naszych uczniów bardzo ciekawa, wciągająca i inspirująca „żywa lekcja historii”, ponieważ  żaden podręcznik nie jest w stanie przekazać nam  informacji takich i w taki sposób -jak człowiek, który sam tego doświadczył. Pan Czesław Hajduk bez wątpienia jest niezwykłym człowiekiem – któremu należy się szacunek i podziw za postawę jaką prezentował w swoim życiu.