Szkolny opłatek

Szkolny opłatek

Jak co roku przed Świętami Narodzenia Pańskiego mieliśmy okazję w sposób szczególny się do nich przygotować. W czwartek uczestniczyliśmy w Dniu Skupienia, a w piątek spotkaliśmy się wszyscy, aby życzyć sobie wszystkiego, co najpiękniejsze na Święta i Nowy Rok.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się uroczystym wprowadzeniem Światełka Betlejemskiego, które przedstawiciele naszych Szkół odebrali od harcerzy na Podolszycach. Przy płonącym Światełku uczniowie obejrzeli Jasełka przygotowane przez szkolne Koło Teatralne, zespół muzyczny oraz uczniów Szkół Katolickich.

Była to podróż od Świąt komercyjnych, jakie serwują nam galerie handlowe, przez wigilię polskich zesłańców na Syberii, aby pokazać, jak ważne były tradycje wigilijne dla Polaków bez względu na dziejowe zawieruchy. Spotkaliśmy Świętą Rodzinę, dla której nie było miejsca w gospodzie, aby na końcu zobaczyć, jak Jezus rodzi się w naszych sercach, jak je przemienia, przynosi zgodę, pokój i miłość.

Potem wręczone zostały nagrody w dwóch konkursach świątecznych, na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku włoskim oraz najpiękniej udekorowaną klasę.

Spotkanie zakończyły życzenia, najpierw te oficjalne, przekazane przez Księdza Dyrektora oraz Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, a potem te przekazywane sobie nawzajem.

I tak, przepełnieni duchem Świąt, rozjechaliśmy się do domów. Do zobaczenia w styczniu!