O internacie

O internacie

Część mieszkalna dla chłopców (dla chłopców z Liceum-Internat, dla chłopców z gimnazjum i szkoły podstawowej – Bursa) mieści się na trzecim piętrze budynku szkolnego i składa się z ośmiu pokoi dwu, trzy i czteroosobowych. Każdy pokój posiada łazienkę z prysznicem, biurka, łóżka z pojemnikiem na pościel oraz szafy na ubrania i rzeczy osobiste.

Wychowankowie Internatu codziennie rano chodzą na modlitwy do kaplicy, która znajduje się w szkole, a później udają się na pyszne śniadanie, aby dobrze rozpocząć dzień.

Internat zapewnia wychowankom zarówno czas na odpoczynek jak i na naukę. Po zajęciach w szkole uczniowie dysponują czasem wolnym według własnego uznania. Może to być spacer, zakupy lub zajęcia dodatkowe w szkole. Wychowankowie mogą korzystać z siłowni szkolnej. O godz. 16.30 w Internacie rozpoczyna się studium – czas obowiązkowej nauki. Wychowankowie uczą się pod opieką wychowawcy. Chłopcami opiekuje się trzech wychowawców. Uczniowie z wysoką średnią mogą za zgodą wychowawcy uczyć się we własnych pokojach.

Wieczór rozpoczyna się od kolacji, sportu i godzinnego studium w pokoju, a o godzinie 21:00 wszyscy udają się na modlitwy wieczorne. Towarzyszy im diakon, który w danym tygodniu ma dyżur.

Aby bardziej umilić czas mieszkańcom  Internatu, wychodzimy do kina lub proponujemy wychowankom inne ciekawe formy aktywności (np. wspólne spacery, udział w Biegu Papieskim, systematyczne zajęcia sportowe w sali gimnastycznej, zimą spacery do „Płockich Ogrodów Światła” i wyjścia na lodowisko).