AKTUALNOŚCI

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi wydarzeń w internacie i bursie.

Spotkania z ciekawymi osobami

Marzenia się spełniają.  Pan ma wielką moc… Czytaj więcej „Spotkania z ciekawymi osobami”

Wzruszający seans

W listopadzie dziewczęta z bursy wraz z wychowawcami udały się na premierę filmu „Planeta Singli 2”. Czytaj więcej „Wzruszający seans”

Bursa naszym domem

Bursa to nasz drugi dom. Takie hasło przyświeca nam każdego dnia. Czytaj więcej „Bursa naszym domem”

Wieczorne spacery z modlitwą różańcową

Październik jest miesiącem szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej. Czytaj więcej „Wieczorne spacery z modlitwą różańcową”

zobacz wszystkie aktualności

WYCHOWAWCY

s.Agnieszka

Jestem siostrą zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek. Od września 2018 r. pracuję w bursie.             Z wykształcenia  jestem  pedagogiem i teologiem. Wcześniej przez wiele lat pracowałam w Przedszkolu Sióstr Pasjonistek, gdzie tworzyłam dzieciom „drugi dom”. Jestem wrażliwa na piękno, interesuję się florystyką i dekoracją wnętrz. Praca z dziećmi i młodzieżą to maja pasja. Jestem otwarta na potrzeby młodzieży, słucham uważnie i staram się pomóc. Dobro wychowanków jest dla mnie priorytetem. Bardzo  zależy mi aby  bursa była dla naszych podopiecznych miejscem bezpiecznym, przyjaznym, do którego  wraca się z radością.

Leszek Kowalski

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i wychowawcą w internacie związanym ze Szkołami Katolickimi od 2003 roku.
Staram się zaszczepić wśród młodych ludzi zainteresowanie sportem, zdrowym trybem życia. By odciągnąć młodzież od komputera i komórki w wolnym czasie organizuję im zajęcia rekreacyjno – sportowe, wyjścia do kina, na mecze, imprezy miejskie. Zwracam również szczególną uwagę na kształtowanie charakteru u uczniów. Staram się otoczyć opieką wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy czują się samotni
i zagubieni.

Sławomir Pajewski

W Szkołach Katolickich uczę wychowania fizycznego, toteż wychowankom internatu i bursy bardzo chętnie organizuję zajęcia sportowe: rozgrywki piłkarskie na sali gimnastycznej i boisku, a w sezonie zimowym wyjścia na lodowisko.

Wspólnie z innymi wychowawcami dbam też o rozwój społeczny i kulturalny młodzieży. Staram się poświęcić swoim podopiecznym tyle czasu
i uwagi, ile każdy z nich potrzebuje. Dzięki temu atmosfera panująca
w internacie i bursie jest niemal rodzinna.

zobacz wszystkich