AKTUALNOŚCI

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi wydarzeń w internacie i bursie.

Zawieszenie zajęć opiekuńczych 12-25.03.2020

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju w dniach 12-25.03.2020 r. zawieszone są w internacie/bursie zajęcia opiekuńcze.

Czytaj więcej „Zawieszenie zajęć opiekuńczych 12-25.03.2020”

Wigilia internatu i bursy

,,Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, Czytaj więcej „Wigilia internatu i bursy”

Świąteczna dekoracja pokoju

W dniu 17 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. ,,Moja świąteczna dekoracja pokoju”. Czytaj więcej „Świąteczna dekoracja pokoju”

Mikołajkowa bursa

6 grudnia każdego roku obchodzone są Mikołajki. Jest to święto ku czci świętego Mikołaja Czytaj więcej „Mikołajkowa bursa”

zobacz wszystkie aktualności

WYCHOWAWCY

s.Agnieszka

Jestem siostrą zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek. Od września 2018 r. pracuję w bursie.             Z wykształcenia  jestem  pedagogiem i teologiem. Wcześniej przez wiele lat pracowałam w Przedszkolu Sióstr Pasjonistek, gdzie tworzyłam dzieciom „drugi dom”. Jestem wrażliwa na piękno, interesuję się florystyką i dekoracją wnętrz. Praca z dziećmi i młodzieżą to maja pasja. Jestem otwarta na potrzeby młodzieży, słucham uważnie i staram się pomóc. Dobro wychowanków jest dla mnie priorytetem. Bardzo  zależy mi aby  bursa była dla naszych podopiecznych miejscem bezpiecznym, przyjaznym, do którego  wraca się z radością.

Leszek Kowalski

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i wychowawcą w internacie związanym ze Szkołami Katolickimi od 2003 roku.
Staram się zaszczepić wśród młodych ludzi zainteresowanie sportem, zdrowym trybem życia. By odciągnąć młodzież od komputera i komórki w wolnym czasie organizuję im zajęcia rekreacyjno – sportowe, wyjścia do kina, na mecze, imprezy miejskie. Zwracam również szczególną uwagę na kształtowanie charakteru u uczniów. Staram się otoczyć opieką wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy czują się samotni
i zagubieni.

Sławomir Pajewski

W Szkołach Katolickich uczę wychowania fizycznego, toteż wychowankom internatu i bursy bardzo chętnie organizuję zajęcia sportowe: rozgrywki piłkarskie na sali gimnastycznej i boisku, a w sezonie zimowym wyjścia na lodowisko.

Wspólnie z innymi wychowawcami dbam też o rozwój społeczny i kulturalny młodzieży. Staram się poświęcić swoim podopiecznym tyle czasu
i uwagi, ile każdy z nich potrzebuje. Dzięki temu atmosfera panująca
w internacie i bursie jest niemal rodzinna.

zobacz wszystkich