AKTUALNOŚCI

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi wydarzeń w internacie i bursie.

Konkurs na świąteczną dekorację pokoju

W grudniu w bursie został zorganizowany konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną pokoju. Czytaj więcej „Konkurs na świąteczną dekorację pokoju”

Wigilijne spotkanie

Ten szczególny czas wspólnego kolędowania i składania życzeń to ważne wydarzenie, które nas zbliża i otwiera na drugiego człowieka. Czytaj więcej „Wigilijne spotkanie”

Warsztaty kulinarne

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Nasza młodzież postanowiła włączyć się w te przygotowania Czytaj więcej „Warsztaty kulinarne”

Odwiedziny Świętego Mikołaja

6 grudnia i naszą bursę odwiedził Święty Mikołaj, który zostawił dla wychowanek drobne upominki. Czytaj więcej „Odwiedziny Świętego Mikołaja”

zobacz wszystkie aktualności

WYCHOWAWCY

s.Agnieszka

Jestem siostrą zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek. Od września 2018 r. pracuję w bursie.             Z wykształcenia  jestem  pedagogiem i teologiem. Wcześniej przez wiele lat pracowałam w Przedszkolu Sióstr Pasjonistek, gdzie tworzyłam dzieciom „drugi dom”. Jestem wrażliwa na piękno, interesuję się florystyką i dekoracją wnętrz. Praca z dziećmi i młodzieżą to maja pasja. Jestem otwarta na potrzeby młodzieży, słucham uważnie i staram się pomóc. Dobro wychowanków jest dla mnie priorytetem. Bardzo  zależy mi aby  bursa była dla naszych podopiecznych miejscem bezpiecznym, przyjaznym, do którego  wraca się z radością.

Leszek Kowalski

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i wychowawcą w internacie związanym ze Szkołami Katolickimi od 2003 roku.
Staram się zaszczepić wśród młodych ludzi zainteresowanie sportem, zdrowym trybem życia. By odciągnąć młodzież od komputera i komórki w wolnym czasie organizuję im zajęcia rekreacyjno – sportowe, wyjścia do kina, na mecze, imprezy miejskie. Zwracam również szczególną uwagę na kształtowanie charakteru u uczniów. Staram się otoczyć opieką wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy czują się samotni
i zagubieni.

Sławomir Pajewski

W Szkołach Katolickich uczę wychowania fizycznego, toteż wychowankom internatu i bursy bardzo chętnie organizuję zajęcia sportowe: rozgrywki piłkarskie na sali gimnastycznej i boisku, a w sezonie zimowym wyjścia na lodowisko.

Wspólnie z innymi wychowawcami dbam też o rozwój społeczny i kulturalny młodzieży. Staram się poświęcić swoim podopiecznym tyle czasu
i uwagi, ile każdy z nich potrzebuje. Dzięki temu atmosfera panująca
w internacie i bursie jest niemal rodzinna.

zobacz wszystkich