AKTUALNOŚCI

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi wydarzeń w internacie i bursie.

Nasi wychowankowie pozdrawiają nas z Sycylii

Dziś wyruszyliśmy na wycieczkę do słonecznej Italii.  Czytaj więcej „Nasi wychowankowie pozdrawiają nas z Sycylii”

Yaroslav i Klaudiusz w drużynie szachowej

Drużyna szachowa Liceum w składzie: Yaroslav Fedorets, Klaudiusz Wronka (wychowankowie internatu) oraz Piotr Pankowski i Bartosz Szelągowski Czytaj więcej „Yaroslav i Klaudiusz w drużynie szachowej”

Dzień otwartych drzwi

W dniu 14 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi. Pani Monika i Pani Dorota wraz z dziewczętami mieszkającymi w bursie serdecznie witały gości oraz częstowały domowymi wafelkami, cukierkami oraz  popcornem. Panie wychowawczynie oprowadzały zwiedzających i opowiadały o życiu w bursie. Czytaj więcej „Dzień otwartych drzwi”

Kiermasz w szczytnym celu!

23 maja w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości. Uczniowie klasy IIa wystąpili z inicjatywą, by zebrać pieniążki dla koleżanki na wycieczkę szkolną. Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem!!! Gratulujemy pomysłu. Czytaj więcej „Kiermasz w szczytnym celu!”

zobacz wszystkie aktualności

WYCHOWAWCY

Sławomir Krzeski

Dla mnie być nauczycielem-wychowawcą to po prostu być człowiekiem, być sobą, pełnić funkcję „zastępczej rodziny”. Doświadczenie, które zdobyłem w trakcie dotychczasowej pracy dydaktyczno-wychowawczej, a także będąc wychowawcą internatu w Sikorzu czy też w Zakładzie dla Niewidomych w Laskach, pomaga mi w pełnieniu funkcji wychowawcy w Szkołach Katolickich w Płocku.

Praca w charakterze wychowawcy jest trudna i odpowiedzialna, ale również pełna wyzwań – i to w niej lubię.

Leszek Kowalski

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i wychowawcą w internacie związanym ze Szkołami Katolickimi od 2003 roku.
Staram się zaszczepić wśród młodych ludzi zainteresowanie sportem, zdrowym trybem życia. By odciągnąć młodzież od komputera i komórki w wolnym czasie organizuję im zajęcia rekreacyjno – sportowe, wyjścia do kina, na mecze, imprezy miejskie. Zwracam również szczególną uwagę na kształtowanie charakteru u uczniów. Staram się otoczyć opieką wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy czują się samotni
i zagubieni.

Sławomir Pajewski

W Szkołach Katolickich uczę wychowania fizycznego, toteż wychowankom internatu i bursy bardzo chętnie organizuję zajęcia sportowe: rozgrywki piłkarskie na sali gimnastycznej i boisku, a w sezonie zimowym wyjścia na lodowisko.

Wspólnie z innymi wychowawcami dbam też o rozwój społeczny i kulturalny młodzieży. Staram się poświęcić swoim podopiecznym tyle czasu
i uwagi, ile każdy z nich potrzebuje. Dzięki temu atmosfera panująca
w internacie i bursie jest niemal rodzinna.

zobacz wszystkich