Relacja uczniów z wizyty w Szkole Muzycznej
Spektakl "Mały Książę"
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO
WDZIĘCZNOŚĆ I PRAWDA [FOTO]
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Zdobądź wiedzę niezbędną na studia, jakie tylko sobie wymarzysz!

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzieci zdobywają wiedzę, ale i PASJĘ do jej wykorzystania.

DOBRY START

Twoje marzenia są w zasięgu ręki!

NOWOCZESNY KAMPUS

Doskonałe warunki dla rozwoju i kreatywnego myślenia!

Arrow
Arrow
Slider
SZKOŁA PODSTAWOWA
z oddziałami gimnazjalnymi
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. św. Stanisława Kostki


STREFA UCZNIA

Wszystkie informacje dotyczące nowego roku szkolnego 2017 / 2018 znajdziecie w STREFIE UCZNIA

PRZEJDŹ DO STREFY UCZNIA

Pierwszy dzwonek w Szkołach Katolickich w Płocku

4 września 2017 to ważna data dla Szkół Katolickich w Płocku, uczniowie podstawówki, wygaszanego gimnazjum i katolickiego liceum rozpoczęli naukę w nowym miejscu – przy ul. Nowowiejskiego 2 w Płocku.

Nowy adres szkoły, nowe plany, nowe wizje na nowoczesną edukacje: – Ta szkoła ma charakter domu, o który trzeba dbać, pytając siebie każdego dnia od nowa: co mogę dać z siebie, aby było dobrze, skutecznie, spokojnie i bezpiecznie. Bo tyle dokładnie zyskam i zabiorę na dalsze życie, ile tu zostawię, dam z siebie – zauważył ksiądz dyrektor. I dodał: – Cieszę się, że Ty dzisiaj tu jesteś. Nie zapominaj że jesteś marzeniem Boga, Jego pomysłem na życie, Twoje życie, dobre życie. Jesteś marzeniem tej szkoły. Cieszę się, że wspólnie rozpoczynamy przygodę, która nazywa się Szkoły Katolickie w Płocku. Piszemy pierwsze strony dzieła o nazwie Katolicka Szkoła Podstawowa, sięgamy do stuletniej księgi pt. Katolickie Liceum Ogólnokształcące. To zaszczyt i wyzwanie. Pokazujmy to zawsze słowem, czynem, strojem – mówił ksiądz dyrektor w swej pierwszej homilii do uczniów „Stanislaum” – Szkół Katolickich w Płocku.

W swoim pierwszym kazaniu ksiądz dyrektor Artur Janicki przedstawił swoisty kodeks drogowy życiowej drogi każdego młodego człowieka: – Jesteś na dobrej drodze, na bardzo dobrej drodze! Szkoła to dobry czas, bardzo cenny dla każdego z nas. To szczególna szansa, łaska i prawo! Możesz śmiało pędzić do przodu. „Gaz do dechy: wykorzystaj tę szansę, daj z siebie wszystko, pracuj „na maksa”, tylko zawsze pamiętaj o przepisach!

– Zwróć uwagę na drugi znak: „zakaz skrętu w lewo”. Idź wytrwale i zdecydowanie do przodu, ale unikaj wszelkiej lewizny, nie chodź na boki, nie skręcaj w lewo, nie kombinuj! Nigdy nie schodź z prostej i prawej drogi. Nie szukaj i nie posługuj się fałszywymi i złymi rozwiązaniami. Bądź uczciwy, prawy, szlachetny i prostolinijny!

– Trzeci znak: stop. Zatrzymaj się, zastanów się, dokąd pędzisz. Co jest dla ciebie najważniejsze, najcenniejsze? Rób rachunek sumienia, módl się codziennie! Nie pędź nigdy na oślep! Powiedz „stop” wszelkiemu złu, pośpiechowi oraz brakowi czasu dla Boga i bliźniego. Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl. To pomaga zawsze.

– Znak czwarty: nakaz jazdy w lewo lub w prawo. Często w życiu stajemy wobec takiego znaku. Musimy wybierać, decydować… Wybór należy do nas, jesteśmy wolni, ale szczęśliwa droga jest tylko jedna! Aby dobrze wybrać, musimy prosić Ducha Świętego o światło. On nas poprowadzi, jeśli tylko poprosimy, zaufamy i pod Jego skrzydła się schronimy!

– Dalej: ustąp pierwszeństwa, czyli szanuj, kochaj drugiego człowieka, licz się z dobrem bliźniego, nie lekceważ innych. Zanim ruszysz do przodu, zawsze popatrz na lewo, popatrz na prawo, weź pod uwagę wszelkie argumenty „za” i „przeciw”. Zapytaj, poproś o radę doświadczonych, skonsultuj swoją decyzję z innymi. Bądź ostrożny, rozważny, cierpliwy!

– Wreszcie: parking. Jeśli chcesz szczęśliwie dojechać do zamierzonego celu, to nie zapomnij o świętym czasie i odpoczynku! Pracuj, kiedy jest na to czas i pora – pracuj całą parą! Ale też dbaj o swe zdrowie i miej czas na dobry odpoczynek. Pamiętaj o swej duszy. Nie szczędź sił i czasu na poszukiwanie Boga w swoim życiu, a na pewno szczęśliwie przejdziesz jego kolejny etap – mówił ks. dyrektor Janicki.


Owocnej nauki!

NASZ PATRON

Św. Stanisław Kostka

Ad maiora natus sum – do wyższych rzeczy jestem stworzony, takie motto życiowe św. Stanisława nie oznaczało z pewnością ziemskiej popularności, zabiegania o ludzkie uznanie ale twardą walkę ze sobą i z przeciwnościami, które zagrażały jego życiowemu powołaniu - pragnieniu oddania wszystkiego Jezusowi. Święty odniósł sukces dzięki silnemu i zdecydowanemu charakterowi oraz otwartemu sercu, w którym Bóg mógł objawić moc swojej łaski.

Poznaj życie Świętego Stanisława