Relacja uczniów z wizyty w Szkole Muzycznej
Spektakl "Mały Książę"
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO
WDZIĘCZNOŚĆ I PRAWDA [FOTO]
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Zdobądź wiedzę niezbędną na studia, jakie tylko sobie wymarzysz!

SZKOŁA PODSTAWOWA

Dzieci zdobywają wiedzę, ale i PASJĘ do jej wykorzystania.

DOBRY START

Twoje marzenia są w zasięgu ręki!

NOWOCZESNY KAMPUS

Doskonałe warunki dla rozwoju i kreatywnego myślenia!

Arrow
Arrow
Slider
SZKOŁA PODSTAWOWA
z oddziałami gimnazjalnymi
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. św. Stanisława Kostki


STREFA UCZNIA

Wszystkie informacje dotyczące nowego roku szkolnego 2017 / 2018 znajdziecie w STREFIE UCZNIA

PRZEJDŹ DO STREFY UCZNIA

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. s. Faustynie

MARIA PANKOWSKA – uczennica klasy II Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Sikorzu zajęła I miejsce i została LAUREATKĄ I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o św. Faustynie. Uzyskała również indeks na studia wyższe z pedagogiki na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. W czerwcu weźmie udział w pielgrzymce śladami św. Faustyny. Aleksandra Żendarska i Paweł Klicki z klasy pierwszej naszego liceum uzyskali tytuł finalisty.

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. s. Faustynie zorganizowało Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy współpracy z Wydziałem Teologicznym UKSW w Warszawie. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, a patronat medialny – 20 redakcji prasowych, radiowych i telewizyjnych. Konkurs odbywał się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i ogólnopolskim. W konkursie wzięło udział ok. 230 szkół. W finale, w Krakwie – Łagiewnikach, uczestniczyło 50 uczniów na poziomie ponadgimnazjalnym. Na laureatów i finalistów konkursu z pierwszych 18 miejsc były przygotowane indeksy na wyższe uczelnie Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Torunia. Konkursem zainteresował uczniów ks. Piotr Marzec.

NASZ PATRON

Św. Stanisław Kostka

Ad maiora natus sum – do wyższych rzeczy jestem stworzony, takie motto życiowe św. Stanisława nie oznaczało z pewnością ziemskiej popularności, zabiegania o ludzkie uznanie ale twardą walkę ze sobą i z przeciwnościami, które zagrażały jego życiowemu powołaniu - pragnieniu oddania wszystkiego Jezusowi. Święty odniósł sukces dzięki silnemu i zdecydowanemu charakterowi oraz otwartemu sercu, w którym Bóg mógł objawić moc swojej łaski.

Poznaj życie Świętego Stanisława